a opravdu velká série soutěží o nejlepší webovou stránku !!
Proto neváhejte a začněte hned zítra soutěžit o lákavé ceny !!

Světový pohár v ledním hokeji 1996

Z Multimediaexpo.cz

<< Světový pohár 1996 >>

Světový pohár v ledním hokeji 1996 byla hokejová soutěž konaná poprvé pod tímto názvem (dřívější název byl Kanadský pohár). Poprvé byli účastníci rozděleni do skupin, jejichž utkání se hrála v Evropě (Stockholm, Helsinky, Praha, Garmisch-Partenkirchen) a v Severní Americe (Ottawa, Philadelphia, Montreal, Vancouver, New York). Zápasy vyřazovací části se hrály v Severní Americe. Soutěž se konala od 26. srpna do 14. září 1996. Zápasy byly hrány podle pravidel ledního hokeje platných v NHL.

Obsah

Herní systém

Mužstva se nejprve utkala ve skupině jednokolově systémem každý s každým.Vítězové skupin postoupili přímo do semifinále, mužstva na 2. a 3. místě ve skupině postoupila do čtvrtfinále, které se hrálo na jeden vítězný zápas.Ve čtvrtfinále mužstvo na 2. místě Evropské skupiny nastoupilo proti mužstvu na 3. místě Severoamerické skupiny, mužstvo na 2. místě Severoamerické skupiny nastoupilo proti mužstvu na 3. místě Evropské skupiny. Vítězové čtvrtfinále postoupili do semifinále, kde se utkali s vítězi obou skupin na jeden vítězný zápas.Vítězové obou semifinále postoupili do finále, které se hrálo na dva vítězné zápasy.