Multimediaexpo.cz:Zajímavosti z Katalogu

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání

Zde je archív zajímavostí (víte, že...), které již byly zveřejněné na hlavní stránce Katalogu firem (abychom se příliš neopakovali). Pokud naopak chcete na nějaký článek touto formou na hlavní straně upozornit, napište jej na Zajímavosti/Návrhy.

Víte, že... (archiv)…jedním z nejmladších miliardářů světa je princ Albert II Thurn a Taxis ??

…Romanopisec Dan Brown vydělal 88 miliónů dolarů svým románem Šifra mistra Leonarda ??

…s příjmy 387,6 miliard dolarů je americký Wal-Mart největší firmou světa z hlediska obratu ??…absolutně nejmenší bankovka byla v hodnotě 10 bani emitována rumunským ministerstvem financí roku 1917. Její potištěná plocha měřila jen 27,5 × 38 mm ??

…japonský hostinec Hoshi Ryokan, který byl založen roku 717, je absolutně nejstarší nepřetržitě fungující firmou na světě ??

…rakouská restaurace Stiftskeller St. Peters, která byla založena roku 803, je absolutně nejstarší nepřetržitě fungující firmou Evropy ??…nejdéle vysílanou televizní soutěží o královnu krásy je Miss World ??

…první turistkou ve vesmíru se 18. září 2006 stala Anousheh Ansari ??

…nejvíce fanklubů na světě (613) má americký zpěvák Elvis Presley ??…největším komerčním zaměstnavatelem na světě je Indická železnice ?? Jeho 1,66 milionu zaměstnanců přepraví každý rok přes 6 miliard osob.

bankovky Švýcarska jsou nejlepší na světě ?? Mají totiž 18 zabezpečovacích prvků proti padělání a jsou potištěny speciálními inkousty.

…absolutně nejbohatším člověkem světa byl John D. Rockefeller ?? Jeho majetek 900 milionů USD v roce 1913 by odpovídal dnešním 190 miliardám USD !…zatímco v 19. století se pivo v hospodě čepovalo přímo ze sudu, v první polovině 20. století se prosadily výčepní stolice i na venkově ??

…od roku 1919 se musely v obcích povinně vést obecní kroniky ??

Česká obec sokolská měla v roce 1929 úctyhodných 629 126 členů ??…naše encyklopedie již obsahuje přes 340 originálních článků ??

…hlavní silnice v Lotyšsku jsou ve slušném stavu, ale silnice II. třídy mají často nezpevněný povrch ??

…ve Francii a Itálii platí velmi přísný zákaz antiradarů na silnicích ??…oblíbený komunitní web Flickr obsahuje více než 7 miliard fotografií a obrázků ??

…naše encyklopedie již obsahuje přes 980 Flickr článků ??

…ve Francii a Itálii platí velmi přísný zákaz antiradarů na silnicích ??Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace