Šablona:Článek dne/2013/18

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Heidi Klum5.jpg

Heidi Klum (* 1. června 1973) je německá supermodelka, herečka, moderátorka, módní návrhářka, televizní producentka, zpěvačka a umělkyně.

Podle jednoho ze specialistů na krásu Luise Ahearna a jejího manžela Seala je Heidi nejkrásnější žena všech dob. Stala se známou reklamami pro Sports Illustrated Swimsuit Issue a katalogem Victoria's Secret. Jako doplněk ke modelingu se Klum objevuje v různých TV programech včetně Spin City (Město hříchu) a Sex ve městě. Ve filmu Blow Dry (Dohola!) hrála roli neschopné náladové vlasové modelky, hrála v romantickém filmu Ella Enchanted (Zakletá Ella) a také byla Ursulou Andress ve filmu The Life and Death of Peter Sellers (Život a smrt Petera Sellerse). V roce 2003 účinkovala v roli prodavačky společnosti Victoria's Secret ve filmu Blue Collar Comedy Tour: The Movie (česky: Komici v montérkách na šňůře). Již jako uznávaná modelka si v roce 2006 zahrála postavu sebe sama v úspěšném snímku The Devil Wears Prada (Ďábel nosí Pradu).

V prosinci 2004 se stala moderátorkou a porotkyní v nové reality show Project Runway, která běžela na americké televizní stanici Bravo a v níž módní návrháři soutěžili o možnost prezentovat své návrhy na prestižním New York Fashion Week a získat peníze na vytvoření vlastních módních kolekcí. Díky svému famóznímu vystupování byla s tímto programem nominována na cenu Emmy za první a druhou sérii.

Vlastní kolekce oděvů Heidi Klum byly představeny v německém zásilkovém katalogu Otto. Rovněž navrhla boty pro Birkenstock, šperky pro Mouawad a plavky zveřejněné v Sports Illustrated Swimsuit Issue (2002). Její šperkové kolekce Mouawad měly svůj debut v televizním prodeji stanice QVC 14. září 2006 a během 35 minut se prodalo 14 ze 16 nabízených návrhů. Vytvořila také vlastní vůni s jednoduchým názvem "Heidi", která je běžně v prodeji opět přes její internetovou stránku.

Klum je ale umělkyní v pravém slova smyslu. Její malby se již objevily v různých uměleckých časopisech v USA. 27. září 2002 představila své sochařské dílo s názvem "Dogs with Butterflies" (psi s motýly) jako památku záchranářským psům, kteří pomáhali hledat oběti teroristických útoků 11. září 2001. Její jméno dokonce nese jedna odrůda růže nazvaná Heidi Klum rose. V listopadu 2006 uvedla Heidi na trh své vlastní CD a klip k písni "Wonderland". Výtěžek z prodeje tohoto CD byl věnován dětské charitě v rodném městě Bergisch Gladbachu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace