Verze z 9. 10. 2018, 09:59; Sysop (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Thiago Alcântara do Nascimento (* 11. dubna 1991, San Pietro Vernotico, Itálie) je španělský fotbalový záložník momentálně působící v klubu FC Barcelona (španělsko) a ve Španělském národním týmu.

Obsah

Klubová kariéra

Mládežnické kategorie

Thiago se narodil v italském San Pietro Vernotico, ale vyrostl ve Španělsku. Jeho otecm jebrazislký mistr světa ve fotbale Mazinho [1]. Jeho kariéra začala na nižsí úrovni v Braziském Flamengu a kvůli svému otci se stěhoval kvůli jeho aktuálnímu působišti. Do Španělska se natrvalo vrátil ve věku 10 let, roku 2005. Tehdy podepsal mládežnickou smlouvu s FC Barcelona, kde již působil jeho bratranec Patrick [2].

FC Barcelona

Počátky v klubu

Svůj první start za A-tým Barcy si odbyl 17. května 2009 (ve věku 18 let). Do zápasu proti RCD Mallorca nastoupil v 63. minutě, když vystřídal Eiður Guðjohnsena. A 20. února 2010, po vystřídání Yaya Tourého v 76. minutě, vstřelil svůj první gól v dresu Barcy a pomohl k výhře 4–0 nad Racing de Santander na Camp Nou.[3][4] Na druhý gól si musel počkat do zápasu s UD Almería (9. dubna 2011), kdy uzavřel skóre na 2-1 ve prospěch svého týmu. Třetí gól pak přidal proti Real Sociedad. Sezonu 2010–11 uzavřel se statistikou 17 zápasů, 3 góly, and tři asistence.

Nová smlouva

29. června 2011, podepsal Thiago nový čtyřletý kontrakt s klubem FC Barcelona až do 30. června 2015. Smlouva je opatřena výstupní klauzulí ve výši 90 milionů € a oficiálně se stal hráčem A-týmu. Hned při prvním zápase sezony 2011/12, do kterého nastoupil, vstřelil gól a přidal dvě asistence při domácím vítězství nad Villarreal CF 5-0.