Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků

Z Multimediaexpo.cz

Tato stránka je určena k posuzování článků, které kandidují na umístění na stránce Multimediaexpo.cz:Nejlepší články. Pokud jde o hlasování, jako u všech hlasování na wikipedii platí, že hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé, jejichž účty byly založeny před počátkem hlasování. Hlasovat mohou redaktoři, kteří mají alespoň 80 editací v článcích.

Uskutečněná hlasování se přesouvají do archivu, úspěšné články naleznete v kategorii Nejlepší články.

Obsah

Nápověda

Nejlepší článek a jeho nominace

Článek se shledává „nejlepším“ (tj. mimořádně kvalitním) ve dvoustupňovém procesu. Nejprve je článek nominován (každý může nominovat i vlastní články) a po 3 týdny je možné se k jeho nominaci vyjádřit a zároveň článek rozšířit a vylepšit. Po uplynutí minimálně 3 týdnů (pokud je zřejmé, že jeho úpravy a diskuse o nich dosud neskončily nebo že mu nebyla věnována dostatečná pozornost, tak by se do hlasování dávat neměl) článek postupuje k hlasování, které trvá 14 dní a ve kterém potřebuje získat 3/4 hlasů, aby byl umístěn do seznamu nejlepších článků. Vhodné je, aby článek poslední týden před zahájením hlasování strávil v sekci finální diskuse (tento týden se započítává do tří týdnů pro diskusi).

Nejlepší články by měly být pod zvýšenou kontrolou – apelujeme tedy na zkušené pisatele, které lze považovat za odborníky na problematiku článku zařazeného mezi nejlepší (alespoň v rámci Multimediaexpo.cz), aby si ho zařadili mezi sledované články a dohlíželi na to, aby nebyl dalšími editacemi poškozen.

Jak se pozná nejlepší článek

Při posuzování článků pamatujte, že články budou mimo jiné sloužit jako články vzorové. K usnadnění rozhodování vizte Multimediaexpo.cz:Dokonalý článek a Jak mají vypadat nejlepší články. Než odevzdáte hlas, přemýšlejte především, zda článek je

  • nestranný (vyvážený, neideologický, prezentující všechny hlavní odlišné názory na danou problematiku, jde-li o věc, která je předmětem sporů),
  • podložený fakty (obsahuje vše podstatné, žádné zastaralé, neúplné nebo zkreslené informace),
  • dobře napsaný (pravopis, sloh, celková koncepce, srozumitelnost).
  • odkazuje na kvalitní zdroje (absenci zdrojů lze akceptovat u malých pahýlů psaných z hlavy, ale nikoliv u hotového kvalitního článku)

Jak navrhnout článek na nejlepší

Stručný návod

  • Upozornění: Toto je vzor pro článek, který se jmenuje Machu Picchu. U jiného skutečného článku, je nutné dosadit jeho jméno...
  1. Na tuto stránku vložte {{/Machu Picchu}} a uložte stránku
  2. Po uložení se zde objeví červený odkaz Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků/Machu Picchu, klikněte na něj
  3. Napište === [[Machu Picchu]] === a zdůvodnění a uložte to.
  4. Na začátek diskusní stránky článku vložte šablonu {{NNC}}.

Podrobnější vysvětlení

Pokud se Vám líbí třeba článek Machu Picchu, přidáme do seznamu níže takovýto "vkládací" odkaz na budoucí podstránku Multimediaexpo.cz:Nominace nejlepších článků/Machu Picchu:

{{/Machu Picchu}}

Ten v budoucnu zajistí, že obsah podstránky, jakmile ji založíme, bude vkládán do hlavní stránky nominací. Zatím se kód po uložení (nebo v náhledu) projeví pouze jako červený odkaz. Po kliknutí na něj vytvoříme podstránku vložením samotného textu. Ten by měl obsahovat odůvodnění, datum vložení nominace a oddělení diskuse. Když uběhne základní lhůta pro diskusi, může navrhovatel přidat sekci Hlasování, do níž ostatní přidávají své hlasy. Výsledek může vypadat například takto:

=== [[Machu Picchu]] ===
Božský článek, který má vše, co mít má...včetně obrovským panoramatických fotek.  Nominuji 28. 11. 2013
==== Hlasování ====
===== Pro zařazení =====
===== Proti zařazení =====
==== Diskuse ====
* Souhlas, velice encyklopedicky významné, dostatečně velký článek plný obrázků. Redaktor číslo 356
* Chtělo by to ještě více externích odkazů...a více literatury. Redaktor číslo 2376
  • Část hlasování se přidá až při začátku hlasování, aby nemátla lidi

Nezapomeňte na začátek diskusní stránky ke článku samému vložit šablonu {{NNC}}.

Doporučení k hlasování

  • při hlasování proti se vždy doporučuje uvádět konkrétní důvody
  • drobné připomínky týkající se např. jedné nebo několika málo pravopisných chyb je lépe řešit vlastní opravou
  • je možno i při hlasování dále diskutovat (pokud se domníváte, že v článku chybí nějaká důležitá část, můžete na to upozornit a počkat s hlasováním, co na to autor)
  • lidé, kteří hlasovali proti a mají tu možnost, by se neměli bát změnit hlasování, pokud autor vhodně opravil nedostatky, kvůli kterým hlasovali proti (autorovi se doporučuje upozornit je na to, pokud se domnívá, že tak učinil)
  • kdo dal článek k hlasování, může hlasování v případě nepříznivého výsledku prodloužit o dalších 14 dnů, aby měl čas na úpravy a možnost zkonzultovat s kritiky jejich postoj.
  • článek, který prohrál hlasování, se nedoporučuje dát znovu k hlasování dříve než za dva měsíce

(Použijte v případě, že se Vám tu ukazují zastaralé verze podstránek.)

Hlasuje se