Devon Aoki

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Devon Aoki (2008)

Devon Edwenna Aoki (* 10. srpna 1982, New York) je americkou supermodelkou a herečkou.

Je dcerou japonského olympijského zápasníka a magnáta Rocky Aoki v síti řetězce nabízejícího steaky s názvem Benihana a anglicko-bavorské návrhářky šperků Pamely Hilburger. Devon Aoki je vedoucí osobností nové módní vlny, která uznává ženy různých národností. Narodila se v New Yorku, vyrostla na vychvalovaném předměstí Malibu, aby se v během puberty vrátila do rodného města. Říká se, že byla objevená na koncertě skupiny Rancid v New Yorku, kam nepozvaná vešla. Ve věku 13 roků jí máma představila modelce Kate Moss, která jí vzala jako svou učnici.

Ve 14 letech se přestěhovala se svou matkou do Londýna a natrvalo se odloučila od Rocky Aoki a sourozenců. Tam vstoupila do Storm Model Management, který je také reprezentován její učitelkou Kate Moss. Aoki pověděla o Kate: „Bylo to úžasné, protože když jsem poznala Kate, uvědomila sem si, že nebyla jen neuvěřitelně krásná, ale také bystrá.“ Obě se velmi brzy objevili na titulní straně časopisu Interview.

Aoki strávila většinu svého dospívání přecházením mezi modelingem a školou a vždy se snažila věnovat stejnou pozornost oběma aktivitám. Aby jsme uvedli přehled některých ze slavných návrhářů, se kterými spolupracovala, lze snadno vzpomenout - Chanel, Thierry Mugler, Balenciaga, Fendi, Jean Paul Gaultier a Givenchy. Také se představila v reklamních kampaních Chanel Couture od Karla Lagerfelda, Versace Atelier od Steven Meisel, a Junko Shimada od Bettina Kimenda.

V roce 1998 nahradila modelku Naomi Campbell jako tvář značky Versace po neskutečné hádce mezi Campbell a Donatellou Versace. Jejím aktuálním modelingovým kontraktem je Lancome, kde se připojila ke skupině krásných žen jako Mena Suvari, Elizabeth Jagger a Uma Thurman.

Aoki debutovala na filmovém plátně v roce 2003 v hudební komedii o hip-hopovém průmyslu Death of a Dynasty, řízeném králem rapu Damonem Dashem. Ve stejném roce hrála Suki, děvče milující rychlost ve filmu 2 Fast 2 Furious, jako pokračování úspěšného The Fast and the Furious. Vůbec tehdy nedokázala řídit auto, dokud nedostala první hodiny výuky od akrobatického jezdce. Později se objevila jako Dominique ve filmu D.E.B.S. a v roce 2004 jako létající špiónka spolupracující s Jordanou Brewster. V roce 2005 si zahrála v Sin City a v roce 2007 bude znovu obsazená do filmu Sin City 2.

Ale na tomhle místě rozhodně nechce skončit. Aoki plánuje uvést vlastní řadu oblečení a zapsala se do nahrávacího seznamu podnikatele Richiho Akiva, kde se rozhodla sestříhat její vlastní album, tah nepochybně inspirovaný jejím ex-přítelem rockerem Lenny Kravitzem.

Pod agenturou ICM v Los Angeles může Devon Aoki jen stoupat a její tvář se stane známější a oblíbenější ze strany veřejnosti. Devon nyní žije na vlastní noze a udržuje svůj osobní život v soukromí (z větší části). Na povrch (k bulváru) se nedostalo ani slovo o jejích přátelích od času stráveného s Kravitzem, ale často je vidět po boku důležitého muže hip-hopu a Hollywoodu na významných společenských událostech a filmových premiérách.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Devon Aoki
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace