Avicii

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Tim Bergling,
American Music Awards (2013)

Tim Bergling, uměleckým jménem znám jako Avicii nebo Tim Berg (* 8. září 1989, Stockholm, Švédsko, † 20. dubna 2018 Maskat, Omán), byl švédský DJ nominovaný na cenu Grammy, remixer, a hudební producent. Jeho debutový singl, „Seek Bromance“, se držel v žebříčcích Top 20 v mnoha zemích, včetně Velké Británie, Belgie, Nizozemska a rodného Švédska.

V roce 2011 vydal singl „Levels“, který okamžitě obsadil žebříčky Top 10 ve Velké Británii, Irsku, Rakousku, Dánsku, Nizozemsku, Německu, Řecku a Švédsku.

Téhož roku se také umístil na 6. místě žebříčku Top 100 DJů vyhlašovaným časopisem DJ Mag. Od té doby se držel na předních příčkách tohoto prestižního časopisu.

Svou hudbu vytvářel v počítačovém programu FL Studio, který je velmi oblíben pro svou jednoduchost.

Obsah

Život a kariéra

V hudebním průmyslu se objevil roku 2008, kdy mu bylo 18 let, kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. To vedlo k vydání jeho první nahrávky ve Strike Recordings, nazvané „Lazy Lace“.

V roce 2010 začal spolupracovat se švédským DJ Johnem Dählbäckem a vydávají song nazvaný „Don't Hold Back“. Kromě toho začal pracovat se světoznámými DJi jako je Tiësto a Sebastian Ingrosso. Přestože je jeho práce zaměřena zejména na elektronickou hudbu, EMI vydalo vokálovou verzi songu „Bromance“, pojmenovanou „Seek Bromance“.

V říjnu 2010 podepsal smlouvu s EMI.

V roce 2011 vydal společně s Davidem Guettou song „Sunshine“, který získal nominaci na cenu Grammy jako nejlepší taneční skladba. V téže době také vydal skladbu „Levels“, která se dočkala hned několika verzí a vynesla jej na vrchol jeho kariéry. 14. září roku 2013 Avicii vydal své první studiové album s názvem True s přední skladbou „Wake Me Up“ (ft. Aloe Blacc).

Alba

Skladby

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Avicii
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Avicii
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace