Alessandra Ambrosio

Z Multimediaexpo.cz

Přejít na: navigace, hledání
Alessandra Ambrosio (2007)

Alessandra Ambrosio (* 11. dubna 1981, Erexim) je brazilská supermodelka. Její příjmení se v portugalštině píše a vyslovuje jako Ambrósio, ale při své práci v modelingu tuto diakritiku ani výslovnost nepoužívá. Je jednou z tváři značek Guess?, Next a také je známá jako jeden z andělů Victoria´s Secret.

Alessandra Ambrosio byla v záplavě brazilských modelek, které měli, po úspěchu Giselle Bundchen ve světě modelingu, otevřené dveře k úspěchu. Členem této „skupiny“ byla také Ana Beatriz Barros, nejlepší kamarádka Alessandry. Tato brunetka se v modelingu prosadila na sklonku 90–tých let a dokázala přenést svůj úspěch i do následujícího 21. století. Narodila se v malém městečku Erexim na jihu Brazílie. Už na začátku své puberty se zúčastnila kurzů modelingu a následně na to se zúčastnila modelingové soutěže Děvče roku 1996, kterou organizovala agentura Elite. Ačkoliv soutěž nevyhrála, agentura s ní uzavřela roční kontrakt. Tak se začala úspěšná kariéra nové latinskoamerické hvězdy.

Jejím prvním výraznějším modelingovým projevem byla obálka brazilské edice časopisu Marie Claire a později také dostala příležitost i při dalších prezentacích v magazínech o módě. Netrvalo ovšem dlouho a její kariéra začala výrazně stoupat. Začátkem bylo, když jí Guess a Marcianos obsadili do svojí významné reklamní kampaně s názvem „Miléniová kampaň roku 2000“. Stala se děvčetem Guess? a nastartovala tak své uzavření smluv s firmami Revlon a Victoria´s Secret. A právě Victoria´s Secret se modelce postarala o lukrativní uplatnění. Poprvé pro ní předváděla na módní přehlídce v roku 2000 a pokračovala v dalších módních show organizovaných touto módní ikonou. Také se stala hlavní tváří Victoria´s Secret pro rok 2004 v tzv. Růžové linii.

Osobní život

Ambrosio porodila 24. srpna 2008 své první dítě, holčičku jménem Anja Louise Ambrosio Mazur. Jejím otcem je její snoubenec, americký obchodník Jamie Mazur.

YouTube

Supermodel: Alessandra Ambrosio 2010 (anglicky)
Adriana Lima & Alessandra Ambrosio (anglicky)


Victoria's Secret Runway Compilation HD (anglicky)
ModTV: Supermodel Alessandra Ambrosio (anglicky)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Alessandra Ambrosio
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Alessandra Ambrosio
200 sociálních sítí a dalších služeb (připojte se)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Hlavní funkce
Navigace
Nástroje
Příspěvky a dary
Další informace